Doplňkové penzijní spoření

Při své důležitosti je penzijko jednoduchý produkt. Vy si spoříte a o vše ostatní se staráme my. Připisujeme vám státní podporu, připravujeme pro vás důležité dokumenty jako jsou roční výpisy z účtu nebo daňové potvrzení a dáváme vám tipy, jak získat ze své smlouvy maximum.

Vyzkoušejte naši přehlednou kalkulačku, která vám prozradí, kolik můžete mít k důchodu naspořeno vy.

https://www.generalipenze.cz/kalkulacky/kolik-nasporite-v-penzijnim-pripojisteni

Smlouvu jde sjednat i dětem :

dětských smluv lze vybrat až třetinu naspořených peněz již v 18 letech a pokračovat ve spoření bez ukončení smlouvy. Peníze pak může vaše dítě použít třeba na financování bydlení či vysoké školy.


Co se mění v penzijku od 1. 7. 2024:

Maximální státní příspěvek se zvýší na 340 Kč

Platí pro: všechny smlouvy

Maximální měsíční příspěvek od státu se zvýší z 230 Kč na 340 Kč. Nově bude činit 20 % měsíčního vkladu klienta. Na maximální státní příspěvek 340 Kč tak dosáhnete, pokud si budete spořit měsíčně 1 700 Kč a více.

Nárok na státní příspěvek od 500 Kč měsíčně

Platí pro: všechny smlouvy

Státní příspěvek nyní dostáváte, pokud si spoříte měsíčně alespoň 300 Kč. Od 1. 7. 2024 bude stát přispívat až od klientského příspěvku 500 Kč! Na nižší úložky již stát přispívat nebude. Nezapomeňte si proto navýšit svůj příspěvek včas, abyste nepřišli o státní podporu.

Státní příspěvek nebude přiznán starobním důchodcům

Platí pro: všechny smlouvy

Velmi diskutovanou úpravou je zrušení státních příspěvků klientům, kterým již byl přiznán starobní důchod. Od 1. 7. 2024 nebudou mít klienti pobírající starobní důchod na státní příspěvky nárok.

Přesto nedoporučujeme smlouvu ukončovat a vybírat vklady. Naopak, pokud jste v důchodovém věku, vyplatí se vám ve spoření pokračovat a získávat tak státní příspěvek po nejdelší možnou dobu až do 30. 6. 2024. Smlouvu není nutné ukončovat ani poté, protože peníze na penzijku se vám mohou dále zhodnocovat.

Jak se změní státní příspěvky:

Jak se změní daňová úspora:

Do daní se započítává ta část Vašeho měsíčního příspěvku, která přesahuje výši, od které náleží maximální státní příspěvek. Nejvyšší státní příspěvek nyní získáváte, pokud si spoříte 1 000 Kč a více. Od 1. 7. 2024 se podmínky pro poskytování státních příspěvků změní. Maximální příspěvek od státu bude možné získat od úložky 1 700 Kč měsíčně. Podle nových podmínek se Vám tak bude započítávat do daní část příspěvků nad 1 700 Kč.

Zajímá Vás, kolik si odečtete z daní za rok 2024 a jaká částka se Vám vrátí v následujícím roce? Pro přesný výpočet využijte naši kalkulačku.https://www.https://www.generalipenze.cz/